aČlánky - Internet

PR články od Vás pro Vás

Nové a zajímavé internetové projekty. Jak vydělávat na internetu? Co se dá na internetu najít a jak to využít? Články o webhostingu, webdesignu, SEO optimalizaci a podobně najdete na internet.aclanky.cz

Dalekohledy a noční vidění

Dalekohledy nemusí být jen výsadou myslivců, většinou sice není životně důležitý, ale jsou situace, kdy by měl patřit k výbavě milovníků sportu, nebo turistů. Totiž pozorovací dalekohled může být vašim nepostradatelným společníkem ve chvíli, kdy potřebujete sledovat vzdálené objekty v co nejlepší kvalitě a navíc vám obohatí rozhled o podrobnostech, jež by vám dosud d unikaly.

Rozlišujeme dva druhy dalekohledů a to  monokuláry |/jednooké/ a binokuláry.

Nejrozšířenější jsou binokuláry /dalekohledy/ pro myslivce. Pro ty jsou nejvhodnější dalekohledy s nejvyšší světelnosti, ale i pro vášnivé sportovce, nebo námořníky. Také binokulární hvězdářské dalekohledy jsou vynikající pro astronomické pozorování. Tyto dalekohledy snadno udržíme v klidu.

Pro outdoorové dalekohledy jsou nejdůležitější tři věci. Rozměr, váha a odolnost vůči vnějším vlivů, V poslední jmenované věci nesmíme zapomenout také na voděodolné a pevné pouzdro,. Proto dejte při výběru dalekohledu pro turistiku a outdoorový sport přednost dalekohledům, které jsou vodotěsné a navíc jsou plněny dusíkem čímž zabráníte jeho zamlžení při náhlé a prudké změně  teplot.

Technickými parametry u dalekohledu je míněno – zvětšení, zorný úhel, průměr objektivu, výstupní pupila a světelnost.

 

Noční vidění

 

Noční vidění vypadá vlastně jako dalekohled, který funguje na principu zesíleného zbytkového světla z okolního prostředí. Čímž je myšleno např. svit měsíce, nebo hvězd. Použití nočního vidění nemusí být dnes už jen výsadou armádních a bezpečnostních složek. Stalo se důležitou součástí vybavení především myslivců, ale také rybářů, či milovníků přírody vůbec. Toto světlo vstupuje do objektivu, kde je pomoci tzv. EOM /elektro-optický měnič/ zpracováno /zesíleno/ a vy ho potom vidíte k okuláru jako jasní zářečí nazelenalý obraz. Přístroje pro noční vidění jsou rozděleny do kategorií generace 1 až generace 4, označovány jako GEN I, GEN II, GEN III, GEN IV.

Jednotlivé generace liší nejen v použití materiálu, ale především v tom, jaký typ trubice násobiče světla v sobě mají.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Internet

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*